Občianska participácia by mala byť súčasťou rozhodovania o našom živote

• Ako v praxi vyzerá spolupráca s mestami a obcami v rámci pôsobnosti Katedry verejnej ekonomiky a regionálneho rozvoja?
    • Prečo je pre študentov podstatné zapájať sa do vecí verejných?

Dozviete sa pri počúvaní ďalšej, už 11. epizódy  Podcastu UMB - tentoraz s Katarínou Vitálišovou z Ekonomickej fakulty UMB opäť v utorok, 25. 10. 2022 o 18.00 h.
    Moderátorom našich podcastov je Peter Magurský.
    Prajeme príjemné počúvanie.

Občianska participácia by mala byť súčasťou rozhodovania o našom živote

doc. Ing. Katarína Vitálišová, PhD.

V roku  2008 úspešne ukončila štúdium na  Ekonomickej fakulte UMB v študijnom programe Ekonomika a správa území. Po štúdiu sa zúčastnila niekoľkých  študijných, prednáškových a výskumných pobytov v zahraničí – Nórsko, Rakúsko, Francúzsko, Slovinsko, Rusko a Ukrajina už aj ako doktorandka EF UMB.

Doktorandské štúdium absolvovala v rokoch 2008 - 2011 a obhájením  dizertačnej práce: Marketing vzťahov v podmienkach miestnej samosprávy získala titul PhD. V marci  2018  habilitovala a získala kvalifikáciu docent v odbore Verejná ekonomika a služby.  Už počas štúdia, až do roku 2009, pôsobila na poste asistentky riaditeľa retailového centra a riaditeľa firemného centra Banská Bystrica vo VOLKSBANK Slovensko a.s.

Dlhoročne je verná svojej alma mater - UMB  – Ekonomickej fakulte UMB, kde  pôsobí na katedre Verejnej ekonomiky a regionálneho rozvoja. V súčasnosti vyučujte predmety ako Teória, riadenie a organizácia verejnej správy, Verejný sektor a správa, Verejná politika, Marketing území, Partnerstvo a komunikácia, Kreatívne územia, Stratégie rozvoj vidieka, Verejná správa a regionálny rozvoj, Marketing communication a vybrané témy v anglickom jazyku v rámci jednotlivých projektov. Vedie bakalárske  a diplomové práce a tiež sa venuje vedecko-výskumnej činnosti.

Pôsobila v rôznych komisiách pre rozvoj mestských častí , cestovného ruchu a regionálneho rozvoja, bola členkou a predsedníčkou občianskych rád a združení, momentálne je členom Komisie kultúry mestského zastupiteľstva mesta Banská Bystrica.

Vzhľadom na to, že jej čas vyplňuje najmä jej 5 ročné dieťa, tak veľa hobby nestíha